Zeynep Oral

Franz Kafka Prag’da doğdu. Yaşamı boyunca bu kentten kaçmaya çalıştı. Ancak dünyanın neresinde doğmuş olursa olsun, oradan da kaçmaya çalışacaktı.

Zeynep Oral

Ankara Kitaplığı – Zeynep Oral Sunumu

O Güzel İnsanlar

Ankara Kitaplığı, 9 Ekim 2015 tarihinde değerli gazeteci – yazar Zeynep Oral ile “O Güzel İnsanlar” adlı bir edebiyat sunumu düzenledi.

Zeynep Oral; Yaşar Kemal, Nâzım Hikmet, Aziz Nesin, Onat Kutlar, Fazıl Say, Münir Özkul ve Bedri Rahmi Eyüboğlu gibi yazın ve ekinsel dünyamızın kilometre taşları değerlerine ilişkin özel yorumlarını Toronto’daki Türk toplum ile paylaştı.

“O Güzel İnsanlar”, uzun yıllar boyunca düşünceleri, duyarlılıkları, eserleri ve eylemleriyle daha güzel, daha iyi, daha insanca ve hakça yaşanılan bir dünya özlemiyle yanıp tutuşanların öyküsüdür. Zeynep Oral, ona yüreğini cömertçe açanları, sevgiyle, bilgiyle, sonsuz bir duyarlılıkla ele alırken aynı zamanda insanı “insan” yapan evrensel çağdaş değerleri yüceltiyor “O Güzel İnsanlar” baslikli kitabında. Zeynep Oral akıcı sunumuyla, Türkiye’nin aydınlık yüzünü yansıtan sanat insanlarının portresini sundu.

İşte o güzel insanlar:
Abidin Dino – Ahmed Arif – Aliye Berger – Aziz Nesin – Azra Erhat – Bedri Rahmi Eyüboğlu – Can Yücel – Eren Eyüboğlu – Fazıl Hüsnü Dağlarca – Fazıl Say – Füreya – Genco Erkan – Gülten Akın – Haldun Taner – İdil Biret – İsmet Ay – Leyla Gencer – Melih Cevdet Anday – Münir Ozkul – Nahit Hanım – Nâzım Hikmet – Onat Kutlar – Ruhi Su – Sıdıka Su – Salâh Birsel – Semiha Berksoy – Sezen Aksu – Yaşar Kemal – Yıldız Kenter – Zeynep Tanbay

[showbookcover display=”justimage” isbn=”9789944150316″ align=”right” width=”200″]