23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

“İşte Benim Bayramım” konulu resim yarışması


Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, tarihteki ilk çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bu yıl 100. Yıldönümünü kutlayacak olmanın büyük mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Bu gururu, geleceğimizin umudu çocuklarımızla birlikte en coşkulu şekilde yaşamayı ve kendilerine armağan edilen bu bayramın eşsiz değerini onlara doğru aktarabilmeyi Ankara Kitaplığı olarak büyük bir görev olarak kabul ediyoruz. Bu düşüncelerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yıldönümü anısına, çocuklarımız arasında “İşte Benim Bayramım” konulu bir resim yarışması düzenlemiş bulunuyoruz.

Yarışmaya katılan eserler arasında en başarılı bulduğumuz resimleri yapan çocuklarımıza, Ankara Kitaplığı olarak özel birer ödül vereceğiz. Ayrıca yarışmamıza katılan tüm sevgili çocuklarımıza da minik sürprizlerimiz olacak. Diğer taraftan, eserlerin tamamını da ileride düzenleyeceğimiz etkinliklerimizden birinde sergilemek istiyoruz.

Haydi sevgili anneler ve babalar, çocuklarınıza hemen haber verin ve yaptıkları resimlerle onların o rengarenk dünyalarına yolculuk yapabilmemiz ve bayramlarını hep birlikte kıvançla kutlayabilmemiz için onları teşvik edin.

Sevgili çocuklarımıza ve onları yetiştiren siz sevgili büyüklere şimdiden sonsuz teşekkürlerimizle.

“İşte Benim Bayramım” konulu resim yarışması katılım koşulları:

  • Yarışmamıza, 6  – 13 yaş arası tüm çocuklarımız katılabilir.
  • Resimler, Kanada standart letter boyutlarında (216 mm × 279 mm,  8½ in × 11 in) olmalıdır.
  • Çocuklarımız istedikleri boya malzemesini kullanabilirler.
  • Yarışmaya birden fazla resim ile katılabilir.
  • Resimlerin arkasına çocuğumuzun ismi, soyadı ve yaşı yazılmalı ve ayrıca iletişime geçebilmemiz için anne-babasının email adresi ve telefonu da dosyada bulunmalıdır.
  • Eserler, 10 Nisan 2020 tarihine kadar elimize geçecek şekilde şu adrese posta ile gönderilmelidir:
    8900 Bathurst Street, Unit 1
    Thornhill, ON L4J 8A7

Yarışma Değerlendirme Komitesi, Ankara Kitaplığı Yönetim Kurulu Üyeleri’dir.
Yarışmamızın sonucu, 15 Nisan 2020 tarihinde web sitemizde ve sosyal medyada duyurulacaktır.