Turkish Bazaar

8 – 9 Aralık 2023
Women’s Art Association of Canada

Kanada’da Türk kültür ve sanatını, burada yaşayan sanatçılarımızı ve eserlerini tanıtmak amacı ile, 8 – 9 Aralık 2023 tarihlerinde, Toronto’daki Women’s Art Association of Canada’da bir “Turkish Bazaar” etkinliği düzenleyeceğiz.

El emeği, göz nuru eserlerden oluşacak bu etkinliğimize katılacak sanatçılarımız resim, heykel, seramik, takı vb. gibi oldukça geniş yelpazedeki Türk veya Türkiye temalı ürünlerini, mekân salonunun duvarlarında veya kurulacak masalarda sergileme olanağını bulabilecekler.

Katılımcılarımızdan, mekânın kira ve diğer masraflarına katkıda bulunmak üzere $100 katılım bedeli talep edilecektir. Ayrıca ürün satışlarından elde edecekleri gelirin %10’u da kitaplığımızı desteklemek üzere kendilerinden talep edilecektir.

Etkinliğimize katılmak isteyen sanatçılarımız, Turkish Bazaar Başvuru formunu doldurup 30 Eylül 2023 tarihine kadar ankarakitaplik@gmail.com mail adresimize yazılı olarak iletebilirler. Başvurular tarafımızdan değerlendirildikten sonra, sonuçlar 10 Ekim 2023 tarihine kadar başvuru sahiplerine iletilecek ve sonrasında katılımcılarla Ekim ayı içinde bir planlama toplantısı gerçekleştirilecektir.